| Competitie |
Mannen Zondag reserve, 2, 5e klasse 16 |
| Datum |
2 oktober 2011 10:00 |
| Accommodatie |
Onbekend |
Diepenheim 2 geeft overwinning cadeau
Met al 7 punten uit de eerste drie wedstrijden was WVC 5 geen tegenstander om op voorhand te onderschatten. Gelukkig heeft Jan inmiddels een behoorlijk vaste opstelling en ook deze week hoefde hij daar niet van af te wijken.
Direct nadat de opstelling op het bord stond haalde Tijmen zijn mobiel te voorschijn en zette deze via @onstweedethuis door naar de rest van de wereld.
Jan heeft ook internet en leest deze verslagen tegenwoordig waarschijnlijk ook.
Het melden dat Tijmen tijdens de uitleg van Jan over de bedoeling van de vele pijltjes rondom Willems naam zijn aandacht bij Twitter had en niet bij Jan kan Tijmen dan ook duur komen te staan. Onderstaande neemt op geen enkele wijze de verantwoordelijk hiervoor.
Veel verassingen stonden er niet bij en dus namen Bokkie, niet getraind, Jasper, net terug van een blessure en Robert Z, ook al op zaterdag gespeeld, gelaten hun plek op de bank in. De overige elf spelers begonnen op een logische plaats in de basis. Kimmels ontfermde zich over het scorebord, en had al snel de brilstand op het bord staan.
Terwijl de ganzen op deze laatste mooie zondag van het jaar, ondanks dat de winterdag ook donders mooi kan wezen, hun heil meer naar het zuiden zochten blies scheids Manuel voor het eerst op zijn fluitje. Even dacht hij nog aan zijn wedstrijd Ajax –Helmond Sport ergens in 1982 met de legendarische Cruijff-Olsen-penalty en waar het toch mis was gegaan met zijn carrière. Kon hij de fanfare nu echt niet meer bijhouden?
De wedstrijd was inmiddels begonnen en Diepenheim liet het eerste initiatief aan de gasten uit Winterswijk. Het bleek een ploeg die wilde opbouwen en de lange bal niet hanteerde. Helaas bleek het Diepenheimse middenveld, Buis, Willem en Tijmen lastig over te steken en tot kansen leidde het balbezit dan ook niet.
De eerste kans op een mogelijkheid kwam op naam van Nick. Met corners gaat hij mee naar voren en zo stond hij ineens bijzonder vrij met de bal aan de voeten op een meter of zes voor het vijandige doel. Een simpele schuiver leek voldoende, maar zijn inzet werd gekeerd door de keeper. Ook Buis en BvdK kregen de kans de score te openen, maar ook zij faalden.
WVC kreeg voor rust één kans. De spits stuurde de linksbuiten weg, welke binnendoor kwam bij Joost, maar op zijn pad Ima vond. Ook deze passeerde hij, maar de hoek naar de goal was geminimaliseerd. De bal kwam nog wel voor, maar bij de tweede paal was niemand om de bal binnen te glijden.
Diepenheim kwam beter in de wedstrijd en diverse spelers zonder pasje voor de vijandige helft kwamen daar wel. Zo kwam Nick regelmatig op en bij één aanval bediende hij Tijmen. Deze draaide weg bij zijn tegenstander en lobte de bal bekeken over de keeper in de bovenhoek. Binnen vijf minuten diende de volgende kans zich aan. Little Flowers kreeg een mooie kans, maar de werd gepareerd. De afvallende bal kwam bij BvdK die een bijna leeg doel voor zich zag. Helaas redde deze bijna op de doellijn, waarna de bal bij Richard kwam. Hij omzeilde zijn tegenstander en scoorde in de lange hoek van het inmiddels wat gevuldere doel.
Met een comfortabele 2-0 voorsprong werd de thee opgezocht.
Little Flowers was geselecteerd deze middag ook nog te voetballen en trok de kicksen uit. Bokkie verving hem als linksbuiten.
De wedstrijd na rust was een compleet andere dan de eerste. Diepenheim leek tevreden met de 2-0 en liet het initiatief volledig aan de gasten. Het tweede heeft nog nooit op de nul kunnen spelen en ook deze zondag bleek geen uitzondering. Binnen tien minuten scoorde WVC das AnaschlussTor.
Jan reageerde; Kimmels er in, waardoor Buiz er droevig op de bank bij kwam te zitten.
Diepenheim kreeg iets dat leek op een slaapstuip. Een zeer kort moment van alertheid om daarna weer rustig verder te dutten. Een vrije trap van Joost werd doorgekopt door Bokkie en de net ingevallen Kimmels ging om Bokkie heen en volleerde de bal volleerd in de lange hoek. De overwinning leek binnen.
Jan reageerde; Robert er in en BvdK naast Buis op de bank.
Helaas was het effect van deze wissel minder dan die van de vorige. Een lage voorzet leek onderschept te worden door Kimmels, maar de bal sprong ongelukkig de lucht in. De rechtsbuiten was er als de kippen bij dit buitenkansje te verzilveren en verschalkte Ima voor de tweede maal.
Af en toe kwam Diepenheim er uit. Een voorzet van links werd Richard van dichtbij op de lat gekopt en ook Buis, inmiddels weer ingevallen voor Richard, kreeg een kopkans uit een corner van Robert, maar de verlossende 4-2 viel niet.
WVC sterkte zich door de overbrugbare achterstand en voerde de druk op en het duurde niet lang voordat de 3-3 ook op het scorebord stond. Een afstandschot ging via de onderkant van de net geschilderde lat buiten het bereik van Ima in de touwen.
Jan zal de komende week veel aan de kopkwaliteiten moeten werken, want Nick miste de derde goede kopkans van de ochtend.
WVC had minder moeite de kansen te benutten. Eén der spitsen, afgelopen tien jaar actief bij WVC 1 (3e klasse), maar nu met zijn vrienden op zondagochtend liet tot twee keer toe de Diepenheimse defensie zijn hielen zien en maakte op fraaie wijze de vierde en vijfde Winterswijkse goal.
De gemoederen liepen inmiddels hoog op het veld, maar het waren niet de bekende Diepenheimse jongens, maar de winnende Winterswijkers die het hoogste negatieve woord hadden. Met name Johan moest het ontgelden, maar ook scheids Manuel kon niet goed doen in hun ogen.
Het tweede probeerde van het tumult gebruik te maken en perste er een slotoffensief uit. Nick kwam op door het midden, maar zijn lob ging behalve over de keeper ook over de net geschilderde deklat. Willem kwam nog door over de rechterkant en hij slingerde bal hoog voor. Bokkie hing als Michael Jordan in zijn beste jaren in lucht te wachten op de bal. Hij zag de goal van Gullit tegen de USSR voor zich, voorzag de kopgoal van Jor de komende middag, maar besloot toch voor Engeland – Argentinië in 1986 te gaan.
Manuel legde de bal op de beruchte stip en Tijmen maakte zijn tweede van de ochtend.
Helaas was hierna de tijd op en eindigde een enerverende wedstrijd in 4-5.
Diepenheim2 staat met twee verloren wedstrijden onderaan, maar kan gelukkig wel naar boven kijken.
Volgende week moet het op bezoek bij KSH. Zij verloren ook al van WVC, maar wel met 4-1.
De wedstrijd begint om 10:00 in Harreveld. De selectie gaat vanwege de grote afstand al op zaterdagavond richting Harreveld. Er is een uitzwaaimoment geregeld om 19:00.
De spelersbus rijdt dan via de Quantstraat, Ruimersdijk, Goorseweg en Wilsonweg om via de Needseweg Diepenheim te verladen. Hier is een tijdelijk blauw-wit viaduct gebouwd vanaf waar u uw helden succes kunt wensen.
Komt allen, de entree is gratis.
Prijsvragen (Google verboden):
1. Hoe heette de keeper tijdens Ajax – Helmond sport op 5 december 1982
2. Waar zat vandaag de buizerd?